forex trading logo

Segítség a Vasvárinak

Az iskolánkat adományokkal vagy az adó 1 %-ának felajánlásával a következő szervezeken keresztül is támogathatja:

Vasvári Természetismereti Turisztikai Kulturális és Sportegyesület (VTTKSE)

adószám: 18499285-1-07

számlaszám: 10918001-00000033-07250008

 

 Oklevél 2012

Oklevél 2011

Oklevél 2010

Belépés



Címlap
Köszöntjük weblapunkon

A linkre kattintva olvashat iskolánkról:
Az_ISKOLÁNKRÓL

altaltalt

Vörösmarty Könyvtár "Melyik a kedvenc könyved?" pályázatán 1. helyezést értek el:
Fazekas Boglárka(7.A), Bíró Patrik(9.D), Csörgei Réka(9.D),
Földing Engelbert Márk(9.D), Nagy Fanni Julianna(9.D)

altaltalt

Kristóf Ágnes (7.A) 3. helyezést ért el és a zsűri különdíját is megkapta
Vörösmarty Könyvtár "Nagy Olvasásmánia" pályázatán.
Ugyanezen a pályázaton Kiss Emma (8.B) is 3. helyezett lett.

altaltalt

Szabó-Tóth Dávid(12.C) bronzérmet szerzett
a kickbox junior világbajnokságon.

alt alt

altaltalt

Tímár Gergő (11.C) bajnokságot nyert nyolcpróbában
az ifjúsági atlétikai OB-n.

www.feol.hu/sport/helyi-sport/timar-gergo-a-nem-hetprobas-bajnok-2565670/

alt

altaltalt 

Büki Lili (10.A) val készült cikk:

www.nemzetisport.hu/utanpotlassport/vivas-a-16-eves-buki-lili-leginkabb-a-kadetversenyeken-izgul--2659799

altaltalt

alt 

Vasváris DÖK "belecsapott a LECSÓBA"

altaltalt

MINDEN TANULÓNKNAK ÉS DOLGOZÓNKNAK 

SIKERES 2018/2019. TANÉVET KÍVÁNUNK!

altaltalt

Az Arany János Irodalmi Verseny olvasmánylistája a linkre kattintva olvasható:
www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Arany János Irodalmi Verseny olvasmánylistája.pdf

altaltaltaltaltaltalt

alt

altaltalt

ACACUSAN Stúdió által szervezett 4 elem viadala országos versenyen
2. helyezett a 7.b osztályos csapat:
Faragó Barnabás,Hudák Gergely, Lelkes Mátá, Máthé Barnabás, Megyeri Barna

altaltalt

Országos meghirdetésű "Alkimia ma" internetes kémia verseny:

1. helyezés: Ocskó-Kű Anikó (11.C)
tanára: Adorján Noémi

altaltalt

IDF WORLD CHAMPIONSHIP 2018 PULA
Junior hip-hop kategória világbajnok:
Pauker Barbara(8.A)-Keserű Péter Gábor páros

altaltalt

Büki Lili (9.A) ismét nagy sikereket ért el:
www.utanpotlassport.hu/2018/05/21/megismetelt-kadetbravur/
www.nemzetisport.hu/utanpotlassport/vivas-fiatalos-elsosegek-a-hetvegi-vivoversenyeken-2638175

altaltalt

 Atlétika Diákolimpia Országos Döntő helyezései:
 Thardi-Veress Zoltán(10.C) diszkosz 2.
Timár Gergely (10.c) magasugrás 3.
Menyhárt Zsófia (10.A) 100m, 200m síkfutás
Bodó Barnabás (10.B) 800m 8.
Szépe Flóra (11.B) távolugrás 6. magasugrás 5. 
Testnevelő tanárok: Majorné Szloboda Mária, Kovács Tímea,
Kiffer Zoltán, Müller Csaba

altaltalt

Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztálya által meghirdetett
"Kémia idegen nyelven" versenyen: Leposa Dávid (10.c) 10.helyezést szerzett.

Felkészítők: Szabóné Schneider Anikó és Szabó Endre

altaltalt

KÖSZÖNTJÜK BALLAGÓ ÉS ÉRETTSÉGIZŐ DIÁKJAINKAT!!!

altaltalt

Ferenczy-Nagy Bogi(11.A) alkotóként és szereplőként is részt vesz
a hétvégi Floralia színházi produkcióban:
www.szekesfehervar.hu/a-floralia-hetvegeje-jon-ujdonsagok-is-lesznek-a-tavaszkoszonto-unnepen

altaltalt

IX. FEHÉRVÁRI VERSÜNNEP döntőjében
II. helyezett: Ferenczy-Nagy Boglárka
alt

 

altaltalt

Bemutatták új iskolai épületünk terveit:
www.szekesfehervar.hu/maketten-a-tervek-ilyen-lesz-az-uj-kozepiskolai-kampusz

www.feol.hu/vezeto-hirek/kodolanyi-vasvari-campus-makett-2280519/

altaltalt

Mezei futás Diákolimpia Országos döntő IV. korcsoport:2. heyezett iskolánk csapata
/Deák Melinda(9.D), Koleszár Katalin(7.B),Komlódy Lili(8.A),
Pék Izabella(8.A), Siklósi Zsófia(7.B)/
Tanáruk: Majorné Szloboda Mária

altaltalt

Vívás Diákolimpia Országos döntő IV. korcsoport:3. heyezett iskolánk csapata 
/Kiss Emma(7.B),Kollár Kincső(9.B),Komlódy Lili(8.A)/

altaltalt

XXVIII. Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny

Fejér megyei forduló: 2. helyezett Liedermajer László (8.B)
Tanára: Kanizsayné Herke Zita

altaltalt

SZTE Móra Ferenc Szakkolégium középiskolai tudományos pályázatán

Cikkíró(fizika/kémia/földrajz) kategóriában III. Csurgai-Horváth Máté(11.D)

Fotópályázat kategóriában II. Márta Bence (11.C)

Tanáruk: Csordásné Marton Melinda, Kovácsné Csornai Márta

altaltalt

Tudományos Diákkörök Országos konferenciáján:
NAGYDÍJ kitüntetés: Szatmári Eszter(11.A)
Lánczos Kornél Megyei Fizikaverseny: III.díj Szatmári Eszter(11.A)
felkészítő: Csordásné Marton Melinda

altalt

altaltalt

Tollaslabda Diákolimpia országos döntőjén 3. helyezett lett
Tárkány-Szücs Dóra (10.B)
Testnevelő: Kovács Tímea
altaltalt

Úszás Diákolimpia országos döntőjén 2. helyezett lett 100m gyorson
Deák Melinda(9.D)
Testnevelő:Majorné Szloboda Mária 
altaltalt

Lelkes Máté (7.B) bejutott a
Bókay Árpád Biológiaverseny országos döntőjébe.
felkészítő: Kanizsayné Herke Zita

altaltalt

KENGURU NEMZETKÖZI MATEMATIKA VERSENY
megyei eredmények:

9.o.    3. helyezett       Csikós Máté (9.C)             felkészítő:  Horváthné Bohner Teréz

10.o.  1. helyezett       Csehovics Dániel(10.C)     felkészítő:  Peidl-Örkényi Helén          

          6. helyezett       Horváth Balázs(10.A)        felkészítő:  Démuth Csaba

12.o.  4. helyezett       Kreitl Kitti (12.A)             felkészítő:  Démuthné Merkl Katalin    

altaltalt

   Angol nyelvi vitaverseny döntő:
9-10. évfolyamon:
Pussycats(10.A) (Balogh Blanka – Gajdóczi Barbara – Erős Regö) 2. helyezés
11-12. évfplyamon:
Walk On Water(11.A)(Hun Balázs – Vajda Vendel – Kálniczky Máté) 1. helyezés
Dead Poets’ Society(11.A)(Ferenczy-Nagy Bogi – Nyári Ádám – Takács Máté) 2. helyezés
Felkészítő:Szabóné Schneider Anikó, Szarka Judit

altaltalt

VASVÁRIS HÉT

www.szekesfehervar.hu/tehetseges-diakok-mutatkoztak-be-a-vasvaris-het-muveszeti-bemutatojan

www.facebook.com/albakosar.hu/photos/a.227563763967136.57687.165794483477398/1740735632649934/

www.fehervartv.hu/video/index/23180

                       

altaltalt

Két tanulónk -Ferenczi-Nagy Boglárka(11.A) és Nyári Ádám(11.A)- bejutott
a Versünnep döntőjébe
www.szekesfehervar.hu/kivalasztotta-a-zsuri-a-12-dontost-a-versunnep-valogatojan

altaltalt

Városi leány tornaverseny: iskolánk csapata 1. helyezett lett:
Bakonyi Lili(10.C),Kovács Luca(11.D), Krár Fanni(10.D), Tátrai Réka(10.D)

Az egyéni versenyben összetettben és minden szeren Kovács Luca teljesített legjobban.
Felkészítő: Majorné Szloboda Mária
www.szekesfehervar.hu/a-nevet-viselo-varosi-tornaversenyen-tisztelegtek-schermann-ede-szellemi-oroksege-elott

altaltalt

Diákelőadás a színházban: Arany János: Toldi
A legjobb Bence alakításért különdíjat kapott Árgyelán Ádám(10.A)
A csoportunkat felkészített: Nagy Judit
www.szekesfehervar.hu/negyszaz-diak-kozremukodesevel-kelt-eletre-arany-janos-klasszikusa-a-vorosmarty-szinhazban

altaltalt
Vasvári élete és kora városi vetélkedő
2. helyezett a 8.B csapata:Farkas Zsófia, Botos Dániel, Radvánszky Máté
3. helyezett a 8.A csapata: Csák Regina, Horváth Benedek, Izsák Béla
Felkészítő: Kohutné Simon Erika, Nagy Péter

altaltalt

                                     Angol nyelvi vitaverseny döntőjébe jutott:
9-10. évfolyamon:Pussycats(10.A) (Balogh Blanka – Gajdóczi Barbara – Erős Regö)
11-12. évfplyamon:Walk On Water(11.A)(Hun Balázs – Vajda Vendel – Kálniczky Máté)
                            Dead Poets’ Society(11.A)(Ferenczy-Nagy Bogi – Nyári Ádám – Takács Máté)
Felkészítő:Szabóné Schneider Anikó, Szarka Judit
www.szekesfehervar.hu/angol-nyelvu-disputa-versenyt-szervezett-a-vasvari-gimnazium
www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/kofem-muvelodesi-haz-vita-angol-tarsalgas-szekesfehervar-2233309/

altaltalt

Büki Lili (9.A) vívásban korosztályos EB győztes lett!
www.nemzetisport.hu/utanpotlassport/Vivas_kadet_Eb_a_kettUs_magyar_csapatarany_tortenete-2622919

altaltalt

Zrínyi Ilona Matematikaverseny  megyei eredmények

9. évfolyamon:

2. helyezett: Csikós Máté  9.C     Felkészítő: Horváthné Bohner Teréz

Csapatban 

3. helyezés Csikós Máté 9.C, Hruskó Gergő 9.B, Vucskics Marcell 9.C

Felkészítők: Horváthné Bohner Teréz; Kovácsné Csornai Márta

10. évfolyamon:

 2. helyezettCsehovics Dániel 10.C      Felkészítő:  Peidl-Örkényi Helén                          4.     4. helyezettKedves Tamara Lilla  10.A   Felkészítő:   Démuth Csaba                               Csapatban 

2. helyezés:

Csehovics Dániel 10.C, Kedves Tamara Lilla10.A, Kiss Orsolya 10.A
Felkészítők: Peidl-Örkényi Helén, Démuth Csaba

12.évfolyamon: 

6. helyezettKreitl Kitti  12.A  Felkészítő:  Démuthné Merkl Katalin   

altaltalt

Egy jó hangulatú délután a jégcsarnokbanalt
alt

www.fehervarav19.hu/vasvaris-tanar-diak-merkozes-az-ifj-ocskay-gabor-jegcsarnokban

altaltalt

Irinyi kémia verseny 2. fordulójába jutott:
Pörgye Zsanett Eszter(10.C) és Horváth Dániel(10.C)
Felkészítő: Szabó Endre

altaltalt

Kodolányi Természettudományos Műveltségi Vetélkedő
1.helyezés
Puklics Barbara(12.B),Tóth Lilla(12.B),Balázs Ádám (12.A),Turcsán Bálint(12.B)
Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin,Kanizsayné Herke Zita,Szabó Endre

altaltalt

 SZÉP MAGYAR BESZÉD verseny megyei fordulóján

II. Füzes Péter (7.A)

III. Turi Máté (7.A)

Felkészítő: Kistelekiné Szenkovits Szilvia

altaltalt

A MEGAVERS országos tehetségkutató versenyen

 

Török Laura (7.B) a középdöntőbe jutott.

altaltalt

Az Angol Nyelvi Szépkiejétési Versenyen

I.  Bán Zsófia (12.A)

II.  Árgyelán Ádám (10.A)

III.  Antal Krisztián (11.C)

Felkészítő: Hajdú Györgyi

altaltalt

Junior Achievement Innovációs nap:
A 3 csapatunk az 1-3. helyezésen osztozott!

1. Kreitl Kitti(12.A), Tóth Dániel(12.A),Csurgai-Horváth Máté(11.D),Márta Bence(11.C),Trombitás Zalán(11.C)
             ( A Junior Achievement verseny nemzetközi döntőjében képviselhetik Magyarországot)
2. Cseke Lilla(11.A), Hendlein Tímea(11.A), Szatmári Eszter(11.A),Démuth Dávid(11.A), Fent Máté(11.A)
3. Puklics Barbara(12.B), Tóth Lilla (12.B), Ambrus Szilárd(12.D), Balázs Ádám(12.A), Turcsán Bálint(12.B)
Felkészítők: Csordásné Marton Melinda, Démuthné Merkl Katalin, Kovácsné Csornai Márta, Horváth József

www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/teleki-blanka-gimnazium-szekesfehervar-arconic-alapitvany-junior-achievement-innovacios-nap-2210441/

altaltalt

Cikk Ferenczy_Nagy Boglárka (11.A) tanulónkról a FehérVár hetilapban:
www.szekesfehervar.hu/

altaltalt
Tanulónk Kreitl Kitti (12.A) díjazása:
www.szekesfehervar.hu/negy-fehervari-karatekat-is-kituntettek

altaltalt

Curie Kémiaverseny területi fordulójába jutottak:
Borszuk Boglárka(9.C), Czerovszki Ildikó(9.C) és Pörgye Zsanett Eszter(10.C)
Felkészítők: Szabó Endre, Démuthné Merkl Katalin

altaltalt

Plesz Boldizsár (12.A) bejutott a francia nyelv OKTV 2. fordulójába

                                                       Felkészítő: Nagyné Katona  Mária

altaltalt

Természet-Ember-Környezet megyei versenyen Faragó Barnabás(7.B) és

Lelkes Máté(7.B) 4. helyezést szerzett a 7-8. osztályos kategóriában. 

altaltalt

BOLDOG ÜNNEPEKET ÉS SIKERES ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNUNK MINDENKINEK!
altalt

altaltalt

Szarka Eszter (12.A) bejutott az olasz nyelv OKTV 2. fordulójába

                                                       Felkészítő: Óber-Fekete Noémi

altaltalt

Mészáros Bálint Soma (11.B) bejutott a történelem OKTV 2. fordulójába.
  Felkészítő: Lukács Zsuzsanna

altaltalt

Tóth Dániel (12.A) bejutott az matematika OKTV 2. fordulójába.
Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin

altaltalt

Arany Dániel Országos Matematika Verseny 2. fordulójába jutott:
Kedves Tamara Lilla (10.A), Csehovics Dániel (10.C), Horváth Balázs (10.A)
Felkészítők: Peidl-Örkényi Helén, Démuth Csaba

altaltalt

Adventi gyertyagyújtás: Töth Lilla végzős diákunk, leköszönő DÖK elnök,
gyújtotta meg a negyedik gyertyát.

altaltalt

Adventi gyertyagyújtás: Szabó Bence a Fehérvár Tv szerkesztő-riportere,
iskolánk 2008-ben végzett volt diákja gyújtotta meg a harmadik gyertyát.
altaltalt
altaltalt

Adventi gyertyagyújtás: Pafkó Tamás debreceni baptista gyülekezet lekésze,
iskolánk 2004-ben végzett volt diákja gyújtotta meg a második gyertyát.

altaltalt

altaltalt

Ferenczv-Nagy Bogi (11-A) nyerte a 'Fehérvár Hangja' címet! Gratulálunk!!!

www.szekesfehervar.hu/fehervar-hangja-2017-ferenczy-nagy-boglarka-nyerte-a-tehetsegkutatot

 

altaltalt

altalt

Adventi gyertyagyújtás: A Jáky Szakgimnázium DÖK-ösei közreműködésével
gyújtottuk meg az első gyertyát.

altaltalt

altaltalt

Iskolánk tanulója Büki Lili (9.A) nagy sikert ért el. Gratulálunk!

www.nemzetisport.hu/utanpotlassport/Vivas_a_15_eves_Buki_Lili
_aki_ketszer_is_legyUzte_az_olimpiai_bajnokot-2605979

altaltalt

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójában a 8. A „Hasznos mozdonyok”
csapata 1. helyezést ért el, ezzel bejutott az országos döntőbe. A csapattagok:

-          Horváth Benedek, Kunos Réka, Székely Bálint, Szőts Nóra         Felkészítő: Vitkovics Katalin 

7. A „Jodidionok” csapata 4. helyezést ért el. A csapattagok:

-          Dallos Kristóf Vladimír, Doma Dávid, Füzes Péter, Túri Máté      Felkészítő: Havranek Mária és Juhász Lívia

8. B „Csokor” csapata 6. helyezést ért el. A csapattagok:

-          Botos Dániel, Deczky Hanna, Farkas Ákos, Sipos Luca                 Felkészítő: Juhász Lívia

 

altaltalt

Tanulónk Dvéri Maja(10.B) sikere:
www.feol.hu/sport/helyi-sport/dveri-maja-karate-siker-hajdusag-2148495/#

altaltalt

Ferenczy-Nagy Boglárka (11.A) is bejutott a Fehárvár Hangja döntőjébe!

www.szekesfehervar.hu/megvan-a-fehervar-hangja-tizenket-dontos-versenyzoje

altaltalt

Minden fellépő együttesben voltak vasváris diákok!

Arany Dobverő Díj:gyöztes a 21 gramm

( vasváris és hermannos diákok alkotta zenekar)

www.szekesfehervar.hu/arany-dobvero

altaltalt

A World Ballett Association római versenyén
Senior Open Solo World Dance Championship kategóriában
 Bakonyi Lili (10.C)    1. helyezett

Acrodance Duo kategóriában társával 3. helyezett lett.

Ugyanezen a versenyen Pauker Barbara (8.A)  

 Junior Street Dance Kategória 1.hely

   Az összes tánc kategória legjobb junior duója 1.hely-Különdíj
eredményeket ért el.

altaltalt

altaltalt

Fererenczy-Nagy Boglárka(11.A) volt az egyik főszereplője
az 1956-ra emlékező utsaszínházi produkciónak:

www.szekesfehervar.hu/a-tuz-csiholoi-fehervari-fiatalok-ideztek-fel-az-56-os-forradalmat

alt

altaltalt

Iskolánk tanulója Bánfi Zsombor (8.B) és társa Németi Ádám öttusázók 
FAIR-PLAY kitüntetést kaptak cselekedetükért! Gratulálunk!

altalt

www.utanpotlassport.hu/2017/10/24/sportszerusegbol-jeles/

altaltalt

STEM projekt indító rendezvény: Iskolánk és az ARCONIC

alt
www.szekesfehervar.hu/a-muszaki-es-mernoki-palyak-megismereset-
tamogatja-az-arconic-a-vasvaris-diakok-koreben


www.szekesfehervar.hu/ 

altaltalt

Halloween hét az iskolában okt.24-27.

www.facebook.com/events/831780517026806/

altaltaltaltalt

Iskolánk 11.C osztályos tanulója Ocskó-Kü Anikó megkapta az EMMI 
"Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj"-át
alt

altaltalt

Atlétikai Országos Diákolimpia: V-VI. korcsoportban magasugrásban
2. helyezést szerzett: Balázs Ádám(12.A), Molnár Ákos(12.D),
Timár Gergely(10.C),Thardi-Veress Zoltán Vajk(10.C)
Turcsán Bálint(12.B)
csapat.

Felkészítő: Majorné Szloboda Mária

altaltalt

Ismét Nagy Boglárka Zsófia (12.D) lett a Székesfehérvári Diáktanács elnöke!

Gratulálunk!!! 
ujravalasztottak-nagy-boglarkat-a-diaktanacs-elnokenek

altaltalt 

Szivaravató:
az új tanulók bemutatkoztak az iskolai közösségnek és letették az esküt.

www.facebook.com/pg/Vasvári-DÖK-1752369261662913/photos/

altaltalt

A Diákönkormányzat részt vett a Lecsófőző Fesztiválon:

www.facebook.com/pg/Di%C3%A1k%C3%B6nkorm%C3%A1nyzat-Vasv%C3%A1ri-1752369261662913/photos/ 

altaltalt

A Diákönkormányzat tagjai tréningen készültek fel az év feladataira
www.facebook.com/pg/Di%C3%A1k%C3%B6nkorm%C3%A1nyzat-Vasv%C3%A1ri-1752369261662913/photos/

altaltalt

Szatmári Eszter (11. A) tanulónk előadást tart az

MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont CERN programján. Részletek:

cernopendays.wigner.mta.hu/

altaltalt

KÖSZÖNTJÜK RÉGI ÉS ÚJ TANULÓINKAT A 2017/2018. TANÉV KEZDETÉN

alt

Különbözeti- és javítóvizsga:

2017.08.23. szerda 9.00-

alt

Nyári ügyelet augusztus 20-ig:
szerdánként 8.00-13.00

altaltaltaltalt

VÁNDORTÁBOR 2017.
Zakopane (Lengyel Tátra) 07.07-07.16
Részletek a linkre kattintva!

Kérjük, hogy a DIÁKIGAZOLVÁNYOTOKAT is hozzátok!!!
www.vttkse.hu/vandortabor-2017-programja/
altaltalt
 

alt

         Eredményesen végzett tanulóinknak élményekben gazdag szép nyarat kívánunk!

altaltalt

Luka Tímea (7.A) elnyerte a 

Magyarország jó tanulója – jó sportolója
kitüntetést!

altaltalt

Az Arconic(OK)osan versenyen iskolánk csapata I. helyezést ért el.
csapattagok: Puklics Barbara (11.B),Balázs Ádám (11.A), Turcsán Bálint (11.B)
Tanáraik: Démuthné Merkl Katalin, Szabó Endre, Horváth József
www.szekesfehervar.hu/kozepiskolasok-koreben-nepszerusiti

alt

 

altaltalt

Magyar Kémikusok Egyesülete, Kémiatanári Szakosztálya
Keresd a kémiát! országos versenyén
4. Jászai Viktória (12.A)
5. Hendlein Tímea (10.A)
10. Bereczki Karina (9.C)

felkészítő: Szabó Endre

altaltalt

altalt

Szatmári Eszter (10.A)
elnyerte pályamunkájával a
"NOVOFER Alapítvány a Műszaki Szellemi Alkotásért
a fiatal generáció elismerését célzó" Gábor Dénes Ösztöndíjat 
tanára: Csordásné Marton Melinda

altaltalt

altaltalt

Köszöntjük BALLAGÓ DIÁKJAINKAT!

alt

                                          

altaltalt

Francia nyelv OKTV országos döntőjében
16. helyezést szerzett:

Nemes Lilla(12.C)

Felkészítő:Nagyné Katona Mária
alt

 altaltalt

Sziporka Országos Egyenletmegoldó Matematikaverseny 

országos döntőjében

 I. helyezést ért el

Kreitl Kitti 11.A

Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin 

altaltalt

A Herman Ottó  Biológiaverseny megyei fordulóján 2.helyezést szerzett
LIEDERMAJER LÁSZLÓ 7.B osztályos tanuló.


 

alt

altaltalt

In memoriam Román Károly 

Gyászol a vasváris közösség, egykori tanárunkat, kollégánkat, barátunkat vesztettük
 el.  Gyászolunk,  emlékezünk  és  nem  felejtünk,  mert  olyan  ember  távozott  az  égi
tantestületbe,  akit 1964-től 1995-ig a  magunkénak mondhattunk, s  akinek  szellemisége
ma is meghatározó számunkra.

A Szabolcs megyei Gáván született egy  hatgyermekes földműves családban,  melyre
mindig  büszke volt, s  talán az a  népdalbéli „gávai sudár torony”  mutatta  neki  az utat
az örök értékek őrzéséhez, a tiszta élethez. Azon az otthonról hozott, ízes, szép szabolcsi
nyelven nevelt  nemzedékeket a  szép  szeretetére,  szenvedélyes tudásra, emberségre.
Mert igazi „paidagógosz” volt ő: tanító és erkölcsi nevelő.

Magyar – történelem – filozófia  szakon  végzett az ELTE Bölcsészkarán, s egy rövid
kitérő után került a  Vasváriba,  óriási tudás birtokában. Mindig is tudtuk, sokkal több ő
egy  gimnáziumi tanárnál:  egyetemi katedra járt volna neki! S mégis, nála szerényebb,
tudós tanárt keveset ismerhettünk. Verseghy Ferenc epigrammája, mintha róla szólna:

Nézd a' búzakalászt, büszkén emelődik az égnek,
         még üres; és ha megért, földre konyíttya fejét.
       Kérkedik éretlen kincsével az oskola gyermek,
   még a' tellyes eszű Bölcs megalázza magát.

Körülötte  Agórává  változott  minden: az irodája, a tanári szoba, az otthona,
ahol  mérhetetlen  műveltségével  mindig  lenyűgözte  hallgatóságát.  Írók,  költők,
színészek,  levéltárosok,  történészek,   kutatók,   tanárok,  az   életben   helyüket
tisztességgel  megállók  köszönhetik neki  pályára kerülésüket.   Szívből örült mások
sikereinek,  meggyőzte a  hozzá  fordulókat, hogy értékesek, nagy dolgokra képesek.
Ez a gondolat volt pedagógiai alapelve is, e szerint tanított, s igazgatóhelyettesként is
ezt kérte tőlünk, kollégáitól.

Amihez nyúlt, értékké vált, mert ő maga volt az érték. A Vasvári pedagógiai
programjának  preambulumában ma is az ő  szavai  olvashatók, mert senki sem tudta
nála jobban,  milyennek kell,  kellene lennie egy  gimnáziumnak.  Célt adott és utat

mutatott nekünk, s a mi dolgunk az, hogy példáját kövessük úgy, mint a nagy

tanítókét  a  tanítványok, s mi  büszkén  maradunk  tanítványai  mindörökké.

A vasváris közösség nevében: Szenkovits Szilvia volt diák és kolléga

feol.hu/hirek/in-memoriam-roman-karoly-1828683

alt

Kreatív Történelem Verseny Országos döntő:
3. helyezett: Csabai Csenge(11.A), Csoknyai Dávid(11.B), Szarka Eszter(11.A),Varga Flóra(11.A)
8. helyezett: Balogh Panna(11.B),Hered Barbara(11.B),Nagy Fanni(11.B),Varjú Réka(11.B)
Felkészítő: Kohutné Simon Erika
altaltalt

Országos Általános Iskolai Német Nyelvi Verseny megyei döntő:
7. évfolyam:       1.helyezés: Keszei Réka      6.helyezés: Sógorka Dóra
Felkészítő:
Óber-Fekete Noémi

altaltalt

Ki tud többet Olaszországról? műveltségi vetélkedő országos döntőjébe jutott:
Szántó Cintia(10.D) és Kovács Sára Kata(10.C)
Felkészítők: Baranyainé Endrődi Melinda, Óber-Fekete Noémi

altaltalt 

VASVÁRIS HÉT 2017.03.20-03.24

feol.hu/hirek/szekesfehervar-berkules-vasvari-pal-gimnazium-1825742

www.fehervartv.hu/

alt

okkfehervar.hu/index.php

www.szekesfehervar.hu/index.php

www.szekesfehervar.hu/index.php
altaltalt
alt

altaltaltalt

altaltalt

FACEBOOK:
Diákönkormányzat Vasvári
Boti és a 12.A
12.B - Berkules és a hopliták
Máté és a 12.C
Olivér és a 12.D

 alt 

A 2017. év őszére tervezett angliai utazás részletei
a linkre kattintva olvashatók:

www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Anglia 2017 utazás meghirdetése.pdf

altaltalt

Francia nyelv OKTV országos döntőjébe jutott:
Nemes Lilla(12.C)

Felkészítő:Nagyné Katona Mária

altaltalt

IRINYI Kémia Verseny Országos döntőjébe jutott:
Fent Máté(10.A)
Felkészítő: Szabó Endre

altaltalt

Sziporka Országos Egyenletmegoldó Matematikaverseny 

országos döntőjébe jutott:
Kreitl Kitti(11.A)
Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin

altaltalt

feol.hu/sport/szekesfehervar-kosarlabda-diakolimpia-vasvari-gimnazium-1825227

www.szekesfehervar.hu/index.php

altaltalt

SAVARIA Történelmi Verseny megyei döntő 3. helyezés:
Dóczy Eszter(9.B)
Felkészítő: Rideg Imre

altaltalt

Arany Dániel Matematikaverseny
2. fordulójába jutott:
Kedves Tamara Lilla 9.A,Horváth Balázs 9.A,Csehovics Dániel 9.C

Felkészítő tanárok: Peidl-Örkényi Helén; Démuth Csaba

altaltalt

 MIKOLA SÁNDOR ORSZÁGOS KÖZÉPISKOLAI TEHETSÉGKUTATÓ FIZIKAVERSENY

 2. FORDULÓJÁBA  JUTOTT:

Timár Gergely  9.C

 Felkészítő: Peidl-Örkényi Helén

altaltalt

Matematika versenyek eredményei:
www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Zrínyi eredmények 2017(2).pdf

www.vasvarigimn.hu/vpg/files/FEJÉR MEGYEI KÖZÉPISKOLÁSOK MEGYEI MATEMATIKA VERSENY(1).pdf

alt

Tudománytörténeti Kiállítás nyílott az iskolában.

www.szekesfehervar.hu/index.php
Dr. Pálfy György professzor úr köszöntője a linkre kattintva olvasható:
www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Pálfi György professzor úr üdvözlete.pdf

altaltalt

Városi tornaverseny: 1. helyezés:
Bakonyi Lili(9.C), Kovács Luca(10.B),Krár Fanni(9.D),Tátrai Réka(9.D)
Felkészítő:Majorné Szloboda Mária

altaltalt

www.szekesfehervar.hu/index.php

Kyokushin karate Diákolimpia országos döntő:
2. helyezés: Kreitl Kitti(11.A)

Testnevelő: Majorné Szloboda Mária
Edző: Bőke Béla sensei

altaltalt

Lánczos Kornél Megyei Fizikaverseny 1. helyezés:
Szatmári Eszter(10.A)
Felkészítő: Csordásné Marton Melinda

altaltalt

Kodolányi Természettudományos Műveltségi Vetélkedő
2.helyezés
Puklics Barbara(11.B),Tóth Lilla(11.B),Tóth Dániel(11.A),Turcsán Bálint(11.B)
Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin,Jáger Zsófia,Szabó Endre

altaltalt

IV. korcsoport röplabda körzeti Diákolimpia III. helyezés
Ág Kristóf(9.A),Botos Imre(7.B),Brettschneider Tamás(8.B),Dóbi Marcell(8.A),Gombás Gergő(7.B),
Káldi Gergely(8.B),Lendvai Martin(8.A),Vida Máté(9.B)
Felkészítő: Majorné Szloboda Mária

altaltalt

IV. korcsoport labdarúgás Diákolimpia városi döntő: 1. helyezés
Bálint Tamás(8.B),Brettschneider Tamás(8.B),Hekkel Zsolt(8.A),Hruskó Gergő(8.B),Joszkin Péter(8.A)
Káldi Gergely 8.B,Lendvai Martin(8.A),Radvánszki Máté(7.B)
Felkészítő: Müller Csaba

altaltalt

V-VI. korcsoport Városi Alapfokú Kosárlabda bajnokság: 1. helyezés
Balázs Ádám(11.A),Binszki Balázs(11.A),Határhegyi Gergely(11.A),Horváth Bence(12.B),Kálmán Gergő(10.D),
Kneifel Áron(12.A),Kocsis András(12.B),Orczi Bence(12.A),Plesz Boldizsár(11.A),Szabó Zsombor(10.A)
Felkészítő: Kiffer Zoltán

altaltalt

Kyokushin karate Diákolimpia területi döntő:
1. helyezés: Kreitl Kitti(11.A)
2.helyezés Dvéri Maja(9.B)

altaltalt

Megyei Tollaslabda Diákolimpia:
A kategória: 1. helyezés: Nagy Márton(9.B), 2. helyezés: Tárkány-Szűcs Dóra (8.B), 3. helyezés: Nagy Ádám(9.A)
B kategória:3. helyezés: Herczeg Péter(9.C)

altaltalt

Megyei Úszás Diákolimpia:
1. helyezés:Stróbl Anita(12.D) 100m gyors,
2.Helyezés: Kovári Lilien(12.B) 100m hát, Korponai Zoltán(12.C) 100m gyors,Koleszár Zsófia(9.B) 100m gyors

altaltalt
V-VI. korcsoportos Megyei Röplabda Diákolimpia 2. helyezés:
Csizmazia Nóra(12.B),Csoma Gabriella(12.A),Jászai Viktória(12.A),Kovács Petra(10.A),Markó Alíz(12.A),
Rostási Szabó Kamilla(9.D),Sándor Alíz(12.A),Szabó Blanka(12.A),Szeghalmi Sára(12.A),Vágó Kata(12.A),Varga Petra(12.A)
Felkészítő: Majorné Szloboda Mária

altaltalt

IV. korcsoportos városi Kosárlabda Diákolimpia 3.helyezés:
Balogh Blanka(9.A),Büki Adél Lili(8.A),Diószegi Krisztina(8.B),Farkas Zsófia(7.B),Hajdu Zsófia(8.B),Horváth Dóra(8.A),
Rostási Szabó Emma(7.A),Bende Nikolett(7.A),Gál Réka(7.B),Pankaczi Petra(9.A),Tárkányi-Szűcs Dóra(8.B)

Felkészítő: Kovács Tímea

altaltalt

 Kaszás Kupa középiskolás teremlabdarugó tornán
iskolánk csapata III. helyezést szerzett: 

Horváth Bálint(9.A), Kocsis András(12.B), Kovács Ádám(11.A), Kovács Dávid(10.A)Kurucz Áron(10.A),
Szamarasz Periklész(10.B),Szabó Renátó(12.D), Turcsán Márton(12.B)

Felkészítő: Müller Csaba

altaltalt

Francia nyelv OKTV 2. fordulójába jutott:
Gál Dorka Beatrix(12.B),Nemes Lilla(12.C)

Felkészítő:Nagyné Katona Mária
altaltalt

CURIE KÉMIA EMLÉKVERSENY területi döntőjébe jutott:
Bereczki Karina (9.C), Pörgye Zsanett Eszter (9.C). Hendlein Tímea Helga (10.A)
Felkészítő: Szabó Endre

altaltalt

MOL JUNIOR FRESHHH integrált természettudományi versenyen 400 csapatból 13.
a Cseke Lilla (10.A), Hendlein Tímea (10.A), Démuth Dávid (10.A) alkotta csapat.
Felkészítők: Baranyai László, Csordásné Marton Melinda, Démuth Csaba, Szabó Endre

altaltalt

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Területi döntő eredményei

   7. osztályos gimnáziumi kategória

 

2. hely

Unikornis
(7.A)

 

Horváth Benedek
Kunos Réka
Luka Tímea
Bende Nikolett

168 pont

Felkészítő: Vitkovics Katalin

8. osztályos kategória

Helyezés

Csapatnév

 

Csapattagok

Pontszám.

1. hely
 Országos döntős

Binturong Bébik
(8.A)

 

Büki Lili
Csulics Bianka
Szabó Katinka
Végh Botond

184 pont

3. hely

Valujuki
(8.A)

 

Bontovics Vanda
Jassó Luca
Matics Júlia
Nigovicz Kinga

174 pont

4. hely

Farkas- Kecskék
(8.A)

 

Hekkel Zsolt
Kiss Gergő
Tóth András
Tóth Tamás

167 pont

6. hely

Titasecuriti
(8.A)

 

Á. Tóth Hédi
Góbi Marcell
Joszkin Péter
Tóth Viktória

165 pont

 Felkészítő: Juhász Lívia

         

 altaltalt

TOLDY FERENC-DÍJAT KAPOTT ROMÁN KÁROLY, FEHÉRVÁR DÍSZPOLGÁRA, iskolánk volt tanára
www.szekesfehervar.hu/index.php

altaltalt

A Hiemer-házban megrendezett gálaesten díjkiosztással zárult a
Nők a Tudományban Egyesület
tervezem - Okosjövő lányoknak"
elnevezésű programsorozata.Ketten is első díjat kaptak iskolánkból:

Hendlein Tímea (10.A) aki az IBM-nél járt és a „Megtervezem”
programnak prezentációban készített egy nagyon tetszetős jól felépített
népszerűsítő anyagot.
Szatmári Eszter (10.A) aki az IBM-nél járt, és szakmailag kiváló
képes beszámolót készített.


altaltalt

V. Városi Deák Töri Versenyen 1. helyezést ért el iskolánk csapata:
Palásti László(12.A), Palásti Norbert(9.A), Szente Milán(12.A), Törvényi Máté(12.A)
A csapat a kiemelkedő szóbeli teljesítményéért még különdíjat is kapott!
Felkészítő: Havranek Mária

altaltalt

Lány kosárlabda csapatunk megnyerte a diákolimpia városi döntőjét,
ezáltal az Országos elődöntőbe jutott:
Ág Eszter (11.B), Balogh Blanka (9.A), Balsay Dalma (12.B),
Nagy Dorottya (10.D), Réti Boglárka (11.A), Sturcz Luca (10.C)

Felkészítő Kovács Tímea

altaltaltaltalt

TÖKjó nap (Halloween!)
alt

altaltalt

                                                     Tisztelt Szülők!
             Kérjük olvassák el az alábbi linket, amelyben egy Önöknek szóló meghívó van
             www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Meghivo_szuloknek_OkosjovoNapja.pdf


19561956195619561956195619561956195619561956195619561956195619561956

alt

Iskolánk volt tanárának 1956-os személyes emlékezése:
www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Bölcsföldi József 1956.pdf

altaltalt

           A Budapesti Műszaki Egyetem köszönő levele és az érintett iskolák felsorolása

www.vasvarigimn.hu/vpg/files/BME Matematika Intezet gratulacio es meghivo.pdf

math.bme.hu/nullzh-rangsor-2016

altaltalt

Szabó Botond (12.B) elismerő oklevelet kapott az "Édes anyanyelvünk"
nyelvhasználati verseny Országos és Kárpát-medencei döntő
jén
elért kimagasló eredményéért.
Felkészítő: Havranek Mária

altaltalt

Tisztelt Szülők és Tanulók!
A mai nappal /10.17./ elindítjuk az elektronikus naplózást iskolánkban.
A diákok és a szülők a következő módon léphetnek be a rendszerbe:
http://vasvarigimnszfv.e-naplo.hu/index2.htm címen
(ez megtalálható itt a honlapon a baloldali sávban a "Hasznos lelőhelyek"
címszó alatt, ott rákattintva a linkre rögtön oda visz!
)
A bejelentkező oldalon az "Elektronikus ellenőrzőkönyv"-re kell kattintani.
Ezután az azonosító a tanuló 11 jegyű oktatási azonosítója,

a jelszó a tanuló születési dátuma a következő formátumban:
ÉÉÉÉ-HH-NN

(születési év-hónap/2 karakter, pl. 05/-nap/2 karakter, pl. 08/
Az oldalon található részletes tájékoztató is a lehetőségekről.

altaltalt

Nagy Boglárka Zsófia (11.D) lett a Székesfehérvári Diáktanács elnöke!
Gratulálunk!!!
www.szekesfehervar.hu/index.php

altaltalt

Iskolánk lány és fiú csapata is első helyen végzett a városi alapfokú
atlétikai bajnokságon!!!

Kiemelkedő eredményeket értek el: 1. helyezés:
Bereczki Karina(9.C) 800m V. korcsoport(kcs), Bernáth Réka(9.D) távolugrás V.kcs
Koltai Léna(12.A) 800m VI.kcs,Molnár Ákos (11.D) magasugrás VI.kcs, Orczi Bence(12.A)
távolugrás VI.kcs 
2. helyezés: Horváth Anna(11.D) távolugrás V.kcs,Puska Kristóf(10.B) magasugrás V.kcs
Kocsis András(12.B) 100m VI.kcs, Bernáth Bence(11.D) 400m VI.kcs, Munkácsy Máté(12.D)
magasugrás és súlylökés VI. kcs 
3. helyezés:Jáksó Virág(10.D) 1500m V.kcs, Nagy-Ludassy Fruzsina(10.D) 400m VI.kcs,
Balogh Péter(11.D) 100m V.kcs, Szabó Bálint(9.C) 800m V.kcs, Jámbor Tamás(10.D)
távolugrás V.kcs, Turcsán Bálint (11.B) távolugrás VI.kcs, Molnár Ákos(11.D)
súlylökés VI.kcs

altaltalt

Horváth Benedek (7.A) 2. díjat kapott a Megyei Könyvtár 
"Olvasásmánia" pályázatán.

altaltalt

A Városi Könyvtár "Melyik a kedvenc könyved?" pályázatán díjazott lett:
Molnár Anna (9.C), Pörgye Zsanett Eszter (9.C),
Szabados Anna (9.C), Szkárosi Kata (9.C)

altaltalt

Országos Két- és Háromtusa Bajnokságon U15 korosztályban
Szentprónai Dominik(7.A) eredményei:
egyéni bajnoki cím, csapat arany, fiú váltó arany
altaltalt

A Mobilitás Hét alkalmából meghírdetett "Busz Színező" pályázat nyertese:
Nigovitz Kinga (8.A)
altaltalt

Csapatunk nyerte a városi foci emléktornát!!!
A csapat tagjai:  Förhécz Ádám (11.D), Horváth Bence (12.B), Jámbor Tamás (9.D),
Kiss Márk (11.D), Kocsis András (12.B), Koller Botond (12.A),Plesz Boldizsár (11.A),
Takács Henrik (11.B), Turcsán Bálint (11.B), Turcsán Márton (12.B)

A csapat vezetője: Müller Csaba

www.szekesfehervar.hu/index.php

alt

A székesfehérvári LIONS klub segített egy diákunknak. Köszönjük!

www.szekesfehervar.hu/index.php

alt

2016/2017.

alt

Az államalapítás és államalapító Szent István királyunk emléke előtt tisztelgő nemzeti
ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter
és Závogyán Magdolna,az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős
helyettes államtitkára állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadó dísztermében
tartott ünnepségen  2016. augusztus 18-án. 

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott: 

ROMÁN KÁROLY, irodalomtörténész, a székesfehérvári
Vasvári Pál Gimnázium volt irodalom és történelem tanára

Szívből gratulálunk a vasváris közösség nevében!!!

altaltaltalt

 Magyar Kémikusok Egyesülete Kémiatanári Szakosztálya
"Keresd a kémiát!" országos versenyén:
Jászai Viktória Adrienn (11.A) 9. helyezést,

Hendlein Tímea (9.A) 15. helyezést ért el.

Felkészítő: Szabó Endre
altaltaltaltalt

alt

 

alt

Érettségi dolgozatok megtekintésének rendje:
Emelt szintű dolgozatok :          május 31. kedd 8.00-16.00
12.A:www.vasvarigimn.hu/vpg/files/12_A megtekintés.pdf
1
2.B:www.vasvarigimn.hu/vpg/files/12_B megtekintés.pdf
1
2.C:www.vasvarigimn.hu/vpg/files/12_C megtekintés.pdf
1
2.D:www.vasvarigimn.hu/vpg/files/12_D megtekintés.pdf
É
szrevétel leadásának határideje: minden esetben a megtekintés napját
követő munkanap 16 óráig.
Az érettségivel kapcsolatos további információk elérhetők:
2015/16-es tanév - Érettségik rendje - Tavaszi érettségi
útvonalon.

altaltalt

Kedves Tamara Lilla (8.A)
 a Bendegúz NyelvÉsz verseny országos döntőjében
I. helyezést szerzett 
Felkészítő: Horváth Ildikó

altaltalt

                                                   Megyei Honismereti Vetélkedő:
         I. helyezés: Lehota Lili (10.B), Tóth Lilla Éva (10.B), Csoknyai Dávid (10.b)
        III. helyezés: Heitmár Renáta (10.B), Kálmán Kata (10.B), Puklics Barbara (10.B)
                                                           Felkészítő: Rideg Imre

altaltalt

KÖSZÖNTJÜK BALLAGÓ DIÁKJAINKAT!

altaltalt

 

BEISKOLÁZÁS!!!
A felvett osztályok tankönyvjegyzéke
és a tankönyv támogatási adatlap elérhető
 
2015/16-es tanév- tankönyvjegyzék útvonalon

 LISTÁK A FELVETTEKRŐL:
 Beiskolázás-Eredmények útvonalon érhetők el!
 A fellebbezéshez minta dokumentum ugyanott érhető el!   

altaltalt

A "Bolondballagáson" a 12.D osztály nyerte meg produkciójával a
városi FŐDÍJAT (100.000 Ft támogatás a bankettre)

altaltalt

Székesfehérvár és az I. Világháború helytörténeti városi vetélkedő:
I. helyezett: a 11.A-ból szervezett csapat:
Palásti László, Szente Milán, Törvényi Máté
Felkészítő: Havranek Mária

altaltalt

Simonyi helyesírási verseny megyei döntő 8. évfolyam:
I. helyezés: Kedves Tamara Lilla (8.A)
Eredményével bejutott az országos döntőbe.
Felkészítő: Horváth Ildikó

altaltalt

Szép Magyar Beszéd Verseny Országos döntőjében:
Végh Botond (7.A)
Kazinczy aranyérmet kapott
  Felkészítő tanár: Kistelekiné Szenkovits Szilvia

alt

Iskolánk további jövőjét befolyásoló döntés, bejelentés:

új iskolaépületet kap a Vasvári Pál Gimnázium.

www.szekesfehervar.hu/index.php

 altaltalt

VII. Fehérvári Versünnep győztese:
Börcsök Olivér (11.D)
Különdíjat kapott:
Körmendi Kristóf (10.C)

altaltaltaltaltaltalt

Országos Tanulmányi Verseny (OKTV)orosz nyelvi döntőjében

3. helyezést szerzett:

Sashalmi Soma 12.a 
Felkészítő tanár: Baranyainé Endrődi Melinda 

altalt

Országos Középiskolai Közlekedésbiztonsági Verseny:

csapatban I.helyezés : Fejér megye
a háromfős csapat két tagja iskolánk tanulója
Paska László (12.C) és Hegedűs Márió (12.c)
Paska László a segédmotor kategóriában egyéni III. helyet is szerzett.

 

altalt

Édes Anyanyelvünk Nyelvhasználati Verseny megyei döntő:

I. Szabó Botond (11.B) az országos döntőbe jutott
III. Rechner Rebeka (10.A)
Felkészítő tanárok: Havranek Mária, Kohutné Simon Erika

altalt

Iskolánk csapata nyerte a Költészet Napja alkalmából rendezett 
Költőnk és kora elnevezésű irodalmi versenyt.
www.szekesfehervar.hu/index.php
Csapattagok: Vas Eszter (12.C), Balassa Gergő (12.D),
Juhász Zsolt (12.C), Kovács Márk (12.C)

Felkészítő: Szalainé Szántó Mariann

altalt

Kreitl Kitti (10.A) a Curie Matematika Verseny Országos Döntőjén megnyerte
a 10. évfolyamosok versenyét.
Felkészítő: Démuthné Merkl Katalin

altalt

Nyári Ádám (9.A) az Arany János Irodalmi Verseny Országos Döntőjében
ARANYDIPLOMA kitüntetést kapott.
Felkészítő: Kohutné Simon Erika és Havranek Mária

altalt

Tóth Lilla (10.B) a Bella István Megyei Szavalóversenyen I. helyezést szerzett
Felkészítő: Szemere Judit

alt alt

Fejér Megyei Diáknapok 2016.:

Sikerült megőriznünk a megyei II. helyezésünket

Részletes eredmények:www.diaknapok.hu/eredmenyek/
M
inden résztvevőnek és felkészítőnek gratulálunk és köszönjük!

altalt

A középiskolás közlekedésbiztonsági kupa megyei fordulójában
első helyezést szerzett 
és az országos döntőbe jutott:

segédmotor-kerékpár kategóriában: Paska László (12.C)
személygépkocsi kategóriában: Hegedűs Márió (12.C)

altalt

Országos Tanulmányi Verseny (OKTV) 3. (döntő) fordulójába jutott:
orosz nyelvből: 
Sashalmi Soma 12.a 
Felkészítő tanár: Baranyainé Endrődi Melinda

altalt

Szép Magyar Beszéd Verseny Országos döntőjébe jutott:
Végh Botond (7.A)
  Felkészítő tanár: Kistelekiné Szenkovits Szilvia

altalt

Irinyi Kémia Verseny Országos döntőjébe jutott:
Puklics Barbara (10.B)
  Felkészítő tanár: Szabó Endre

altalt

Zrínyi-Gordiusz Matematika Verseny Országos döntőjébe jutott:
Kedves Tamara Lilla (8.A)
  Felkészítő tanár: Démuth Csaba

altalt

Curie Kémia Emlékverseny területi döntőjébe jutott:

9. évfolyam: Benkóczy Levente (9.A), Cseke Lilla (9.A), Démuth Dávid (9.A),
                    Fent Máté (9.A), Hendlein Tímea (9.A), Reszegi Rebeka (9.B)
10. évfolyam: Heitmár Renáta (10.B), Puklics Barbara (10.B), Tóth Dániel (10.A)


A területi döntőből az országos döntöbe jutott: Tóth Dániel (10.A)

  Felkészítő tanár: Szabó Endre

alt

 

NEMZETI ÜNNEPÜNK: 1848. március 15.

alt 

altaltalt

alt

Dürer Kémiaverseny országos döntőjében 9. helyezett csapat:

Csorba Ágota (12.b), Ferkócza Dávid Áron (11.a), Tóth Dániel (10. a) 
Felkészítő: Szabó Endre
 

altaltalt

Georgikon Biológia Tanulmányi Verseny 
országos döntőjében 14. helyezést ért el
:

Hites Benjamin 12.a osztályos tanuló
Felkészítő: Jáger Zsófia, Szabó Endre

altaltalt

Georgikon Biológia Tanulmányi Verseny országos döntőjébe jutott:
Hites Benjamin 12.a osztályos tanuló
Felkészítő: Jáger Zsófia, Szabó Endre

altaltalt

Országos Tanulmányi Verseny (OKTV) 2. fordulójába jutott:
angol nyelvből: Teker Márton 12.a (felkészítő: Szarka Judit)
orosz nyelvből: Sashalmi Soma 12.a (felkészítő: Baranyainé Endrődi Melinda)
biológiából: Sashalmi Soma 12.a (felkészítő: Jáger Zsófia, Szabó Endre)

altaltalt

Dürer Kémiaverseny országos döntőjébe jutott csapat:
Csorba Ágota (12.b), Ferkócza Dávid Áron (11.a), Tóth Dániel (10. a) 
Felkészítő: Szabó Endre

altaltalt

Varga Tamás Matematikaverseny megyei döntőjébe jutott:
Kedves Tamara Lilla (8.a), Erős Regő (8.a), Horváth Balázs (8.a)
Felkészítők: Kovácsné Csornai Márta, Démuth Csaba

altaltalt

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny ORSZÁGOS DÖNTŐ:

 Az Agyas CSAJOK /Dóczy Eszter, Kiss Orsolya, Nagy Kata, Szatzker Luca/ 8. B osztályos csapat
 3. helyezést ért el! Felkészítő: Juhász Lívia    GRATULÁLUNK! 
                                                                    alt

altaltalt

Dürer Kémiaverseny országos döntőjébe jutott a 
Csorba Ágota (12.B), Ferkócza Dávid Áron (11.A), Tóth Dániel (10.A) 
összeállítású csapat. Felkészítő: Szabó Endre
GRATULÁLUNK!

altaltalt

IV. Városi Deák Történelem Verseny
alt

1. helyezést ért el a "Vasváris határvadászok" 11. a  osztályosokból álló csapat:

Törvényi Máté, Szente Milán, Ferkócza Dávid Áron, Palásti László
Felkészítő: Havranek Mária
GRATULÁLUNK!

altaltalt

JÓ TANULÓ-JÓ SPORTOLÓ

Két tanulónk - Kreitl Viktória és Kreitl Kitti - a tanulásban és a sportban 
(Vértesi Tömegsport Egyesület kyokushin karate szakág, edző: Bőke Béla)

elért eredményei alapján részesült a kitüntetésben. Gratulálunk!

alt

Balról Kitti, jobbról Viki a kitüntetésekkel.

altaltalt

Területi Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny eredmények:

 Az 1. helyezett Agyas CSAJOK /Dóczy Eszter, Kiss Orsolya, Nagy Kata, Szatzker Luca/
 8. B osztályos csapat bejutott az országos döntőbe.
A csapatok felkészítője: Juhász Lívia

Gratulálunk!

 7. évfolyam

 2.hely: ROPOLÁDÉ: Molnár Panna, Matics Júlia, Nigovicz Kinga, Kádár Regina (7.A)

 3.hely: GUMIKACSÁK: Büki Lili, Végh Botond, Kiss Gergő (7.A)

 5.hely GRUMPY CAT: Csulics Bianka, Tóth Viktória, Bontovics Vanda, Á.Tóth Hédi (7.A)

 

 8. évfolyam

 1.hely: Agyas CSAJOK: Dóczy Eszter, Kiss Orsolya, Nagy Kata, Szatzker Luca (8.B)

 2.hely: CICABOGARAK: Horváth Dóra, Micheller Blanka, Kertész Boglárka, Takács Dorka (8.B)

 3.hely: MITTUDOMÉN: Puklics Bernadett, Pay Ágnes, Gallai Péter, Hites Barnabás (8.B)

 altaltalt

 

BOLYAI MATEMATIKA CSAPATVERSENY

Megyei forduló eredményei:
2. helyezés – „Egy csapat” –
Tagok: Horváth Balázs; Erős Regő; Kedves Tamara Lilla 8.A
 Kiss Orsolya 8.B

 Felkészítő tanárok: Peidl-Örkényi Helén; Kovácsné Csornai Márta; Démuth Csaba
5. helyezés – „MatekÁsok” –
Tagok: Palásti Norbert; Oszlányi-Salacz Máté; Ág Kristóf 8.A

Felkészítő tanárok: Kovácsné Csornai Márta; Démuth Csaba

alt

Az Önként és Dalolva projekt flashmobjáról a KLIK által készített összefoglaló

a következő linken érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=iaZCrreSFcM 

altaltalt 

 

alt

A Vörösmarty Színházban elkészült a János vitéz előadás.
Két tanulónk (Börcsök Olivér /címszereplő/ 11.D és Körmendi Kristóf 10.C)
is játszik a darabban. Gratulálunk nekik!

A linkre kattintva a színház előzetese látható. 

www.vorosmartyszinhaz.hu/index.php/8-aktualis/198-ma-janos-vitez-premier

 

alt

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Család-és Ifjúságügyekért 

Felelős Államtitkársága tájékoztatója a három, vagy több gyermekes

családok esetében az étkezési térítési díj, valamint a tankönyvtámogatás
igénybevételéhez:

www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Tájékoztatás_gyermekétkeztetés
kedvezményekről.pdf
www.vasvarigimn.hu/vpg/files/Tájékoztatás_tankönyvtámogatásról.pdf

 

altaltalt

A TÁMOP-3.1.4.B-13/1-2013-0001 pályázat keretében az "ÖNKÉNT és DALOLVA"

rendezvényhez  kapcsolódó felvételek a következő linkeken érhetőek el:

https://youtu.be/gz8FvOhIxe4

 

https://youtu.be/SYV4aQijulQ

alt

 

Mezei futás lány V. korcsoportos diákolimpiai országos döntő:
VII. helyezés Kiss Virág (8.A)
Testnevelő tanára: Majorné Szloboda Mária
alt

A Fejér Megyei Matematika Versenyen

9. évfolyamon: 1. Kreitl Kitti (9.A)

10. évfolyamon: 2. Ferkócza Dávid Áron (10.A)

12.évfolyamon: 3. Nagy-Ludassy Mátyás (12.C)

Felkészítők: Démuthné Merkl Katalin, Horváthné Bohner Teréz,
Kovácsné Csornai Márta

alt

Magyar Kémikusok Egyesülete
"Keresd a kémiát" országos versenyén
Jászai Viktória Adrienn (10.A) 10. helyezést ért el.

Felkészítő: Szabó Endre

"Kémia idegen nyelven" fordító versenyén
Balázs Ákos (10.C) 10. helyezést ért el.

Felkészítő: Szabó Endre és Gáti Zsuzsanna

alt

Curie Kémia Verseny országos döntőjében 9. helyezést szerzett:
Tóth Dániel (9.A) tanuló.

Felkészítő: Szabó Endre, Démuthné Merkl Katalin

alt

Irinyi János Országos Kémiaverseny országos döntőjében szerepeltek:

Tóth Dániel (9. a),

Puklics Barbara (9. b),

Ferkócza Dávid Áron (10. a) 

Felkészítő: Szabó Endre

 alt

Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny
országos döntő: Jászai Viktória Adrienn (10. a) 16. helyezés
 

Felkészítő: Monostory Zsuzsanna

alt

"Népek tavasza" országos történelmi csapatverseny:

I. Ferkócza Dávid Áron, Molnár Dominik, Palásti László, Szente Milán, Törvényi Máté
a csapat a 10.A osztály tanulóiból szerveződött.
Felkészítő: Havranek Mária

alt

Börcsök Olivér (10.D) tanuló a Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny
országos döntőjében Kazinczy-érem díjat kapott.
Felkészítő: Kistelekiné Szenkovits Szilvia 

alt

Curie Kémia Verseny országos döntőjéba jutott: Tóth Dániel (9.A)
Felkészítő: Szabó Endre, Démuthné Merkl Katalin

alt

Kodolányi Természettudományi Műveltségi Vetélkedő
II. a 11.C osztályból szerveződött csapat ( Hegedüs Márió, Juhász Zsolt,
Kelemen Gábor, Kovács Márk)
Felkészítő tanárok: Bukorné Bamberger Zsuzsanna,Baranyai László, Peidl-Örkényi Helén

alt

IRINYI KÉMIA VERSENY MEGYEI FORDULÓ

I.a kategória:    1. helyezett: Tóth Dániel 9.A
                         3. helyezett Puklics Barbara 9.B
II.a kategória:    2. helyezett Ferkócza Dávid Áron 10.A
                         3. helyezett Petrás Botond 10.C

A tanulók bejutottak az országos döntőbe.

Felkészítők: Szabó Endre, Bukorné Bamberger Zsuzsanna

alt

alt

alt

BÖRCSÖK OLIVÉR (10.D) tanuló a János vitéz alakításért különdíjat kapott!

A csoport felkészítője: Nagy Judit

Gratulálunk mindenkinek!

alt

NEMZETI ÜNNEPÜNK:

MÁRCIUS 15.

alt

 

 

alt 

alt

Zrínyi Ilona Matematika Verseny Megyei fordulójában elért eredmények:

7. évfolyam

2. helyezés      Kedves Tamara Lilla  7.A                
felk.: Démuth Csaba

7.o. csapat      2. helyezés  -  Kedves Tamara Lilla 7.A, Kiss Orsolya 7.B,
Horváth Balázs 7.A                   
 felk.: Peidl-Örkényi Helén, Démuth Csaba

 

9.o. csapat      3. helyezés  -  Kreitl Kitti 9.A, Kiss Krisztián 9.C, 
Tóth Dániel 9.A         
felk.: Démuthné Merkl Katalin, Kovácsné Csornai Márta

 

10.o. csapat    3. helyezés  -  Ferkócza Dávid 10.A, Jászai Viktória 10.A, 
Szűcs Gábor 10.A  -  

felk.: Horváthné Bohner Teréz

 

11.o. csapat    4. helyezés - Kertész Domonkos 11.  , Kreitl Viktória 11.A,
Hites Benjamin 11.A  -     
felk.: Démuthné Merkl Katalin, Szőkéné Kiss Erika, Horváthné Bohner Teréz

 

12.o.    5. helyezés      Nagy-Ludassy Mátyás  12.C             

  felk.: Kovácsné Csornai Márta 

alt 

DIÁKIGAZOLVÁNY NYOMKÖVETÉSE (oktatási azonosítóval): 
igenyles.diakigazolvany.hu 

JOGTISZTA OFFICE 365 LETÖLTÉSI LEHETŐSÉG TANULÓKNAK:
 o365.educatio.hu/Registration

alt

          Curie Kémia Országos Verseny területi döntőjébe jutottak:

Kreitl Kitti 9.a

Puklics Barbara 9.b

Tóth Dániel 9.a

Ferkócza Dávid Áron 10.a

Felkészítő: Szabó Endre

 

alt

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny Országos Döntő
7. helyezett a 7.A osztály csapata:
Kedves Tamara Lilla, Erős Regő, Nagy Ádám
Felkészítő: Horváth Ildikó
alt
Deák Városi Történelem Kupa
2. helyezett a 10.A osztály csapata:
Ferkócza Dávid Áron, Palásti László,
Szente Milán, Törvényi Máté

Felkészítő: Havranek Mária
3. helyezett csapat:
Berecz Csilla (12.A), Lédig Brigitta (12.C),
Matolcsi Anna (12.A), Vass Ákos (12.A)

Felkészítő: Kohutné Simon Erika
alt
Ly vagy j megyei helyesírási verseny
1. helyezett:

Kedves Tamara Csilla (7.A)
Felkészítő: Horváth Ildikó

alt

KREITL KITTI 9.A osztályos tanuló Európa Bajnok címet szerzett.

GRATULÁLUNK!!!

www.szekesfehervar.hu/index.php

alt

ORSZÁGOS RADNÓTI VERSENY DÖNTŐJE:

alt 

A nyertes csapat tagjai:
Juhász Zsolt       11.c
Kovács Márk      11.c
Nagy Gréta        12.c
Menik Stefánia 12.d
Felkészítő tanár:              Szalainé Szántó Mariann
Segítő tanár:                     Nagy Péter
 
alt 
Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny IV. kategória
7. helyezett: Herczeg István (11.C), 23. helyezett: Hegedűs Márió (11.C)
Felkészítő: Regősné Kobán Mónika
 

Bolyai Matematika Csapatversenyen

 

Megyei 2. helyezést ért el:

Erős Regő 7.A, Kiss Orsolya 7.B, Tóth Bálint 7.B

4. helyezést ért el:

Csörgei Bálint, Kedves Tamara, Markó Ivett, Gombos Luca 7.A

5 helyezést ért el:

Gyenes Artúr, Kétszeri Dóra, Palásti Norbert, Szendrődi Balázs 7.A

Felkészítő tanárok: Kovácsné Csornai Márta, Peidl-Örkényi Helén, Démuth Csaba

   
alt

A Magyar Kémikusok Egyesülete  Kémiatanári Szakosztályának "Keresd a kémiát" 
országos versenyén:

4. helyezett     Jászai Viktória Adrienn 9.A
7. helyezett      Garda Luca               12.C
8. helyezett      Mudris Renáta           12.d

Tanáruk: Szabó Endre

alt

Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa megyei döntőjén
segédmotor-kerékpár kategóriában:  I. helyezés Paska László 10.C
alt

"Az első világháborúra emlékezünk" országos történelmi csapatverseny:

1.helyezett csapat: Ferkócza Dávid Áron 9.A, Molnár Dominik 9.A, 
                             Palásti László 9.A, 
Szente Milán9.A, Törvényi Máté9.A

     Felkészítő tanáruk: Havranek Mária

 alt

Az első világháború kezdetének 100. évfordulója alkalmából meghírdetett
3 fordulós országos versenyen: 

2. helyezett csapat: Csoknyai Dávid 8.B, Kocsó Regina Vivien 8.A,
Puklics Barbara 8.B, Sábián Anna 8.A

 6. helyezett csapat: Horváth Bálint 7.B, Kincses Patrik 7.B, 
Pápai Ákos 7.B, Szűcs Zoltán 7.B

Felkészítő tanáruk: Havranek Mária

alt

VISTEON által szervezett "Környezetvédelem a jövőnkért" versenyen:

2. helyezett csapat: Király Dóra 8.A, Puklics Barbara 8.B,
 Tóth Dániel 8.A

 Felkészítő tanáraik: Holmanné Zimmermann Júlia, Szabó Endre

alt

Országos Diákolimpiai Döntő amatőr labdarúgás:

 9. helyezett csapat: Almásy Patrik 11.D, Balogh Bence 12.B, Bencze János 12.A,
Delly Csaba 12.B, Füreder Zoltán 12.A, Koller Botond 9.A
Szabó Bence 12.A, Tóth Balázs 11.C

Felkészítő tanáruk Müller Csaba

 alt

TINIAGY angol levelező verseny 

Országos döntőjébe jutott és a szóbeli fordulón is eredményesen szerepeltek:

Általános iskolai kategóriában

Nyári Ádám 7.A 2. hely

Szarka Eszter 8.A 4. hely

Középiskolai kategóriában

Hites Benjamin 10.A 4. hely

 alt

Rubik kocka megyei verseny

III. helyezést ért el

Máté Balázs 9. B 

alt

A DUE 21. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján

Az év diákrádiósa címet – tematikus kategóriában

Csorba Ágota 10.B osztályos tanuló nyerte el, aki a 

Táska Rádió szerkesztője.

 

altaltalt

Az Ly vagy j? megyei helyesírási versenyen Maár Emese (8.B) tanuló
3. helyezést ért el.

Felkészítő: Havranek Mária

Gratulálunk!

altaltalt

A Vörösmarty Mihály szavalóversenyen Veigler Bettina (12.D)
2. helyezést szerzett.

Felkészítő: Szemere Judit

Gratulálunk!!

altaltalt

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulóján:

3. helyezett lett a:

Herczog Boróka, Puklics Barbara,Szarka Bettina,Tóth Lilla
által alkotott, 8.B osztályból szerveződött csapat.

Felkészítőjük: Havranek Mária

6. helyezést szerzett a:

Dörömbözy Dénes, Góbi Maja, Sábián Anna, Rechner Rebeka
összeállítású 8.A osztályosok alkotta csapat.

Felkészítőjük: Kohutné Simon Erika

Gratulálunk!!!

altaltalt  

A Városismereti Vetélkedőn 9.A osztály tanulóiból szerveződött csapat
/Ferkócza Dávid, Palásti László, Szente Milán, Törvényi Máté/ 
második helyezést ért el.
Felkészítőjük: Havranek Mária tanárnő

Gratulálunk!

altaltalt

A vasárnap megrendezett Duatlon Diákolimpia Országos Döntőn
iskolánk csapata:

Strobl Krisztián (12.C), Tímár Dávid (12.C)
Cserta Róbert (12.C) és Czigány Péter (12.C)

összeállításban 4. helyezést szerzett.

Gratulálunk !!!

altaltalt
   A Gloria Victis Történelmi Vetélkedő Orzságos döntőjébe jutott
és ott a 60 csapatból 25. helyezést szerzett a 
Bolgár Milán (12.A), Knobloch Roland (12.A), Miliás Gábor (12.A)
összeállítású csapat.

Felkészítő tanáruk: Kohutné Simon Erika

altaltalt

 

Az alábbi linkre kattintva a SAPA FEHÉRVÁR AV 19 szurkolói csoportja egyik
vezetőjének nyilatkozata olvasható, amelyben köszönetét fejezi ki 
iskolánknak is:

                                             www.albavolanhockey.hu/index.php

 

 

altaltaltaltalt 

AZ ISKOLÁNKRÓL

 

 

A  Vasvári Pál Gimnázium épülete 1937 óta áll a vasútállomás mellett.  A  patinás, talán első
pillantásra  komor falak  mögött azonban mindig  is diákok nevelődtek.  Nagy  hagyományai
vannak tehát itt az oktatásnak, a jogelőd intézményt 1868-ban alapították, és a  gimnáziumi
képzés is már 61 évre tekinthet vissza
.

A vasváris szellemiséget, értékrendet generációk adták át egymásnak. S mi is az, amit  ránk
hagyományoztak?  Az,  hogy  boldog  embereket  akarunk  nevelni,  olyanokat,  akik ismerik
és tisztelik az emberiség örök értékeit, ismerik és ápolják nemzetünk kulturális hagyományait;
olyanokat,  akik  felkészültek  a  21.  század  feladataira.  Hagyományaink  közé  soroljuk  az
igényes  és  közvetlen egymást tisztelő tanár-diák kapcsolatot,  az egymást  segítő kollegiális
és  dolgozói  viszonyt  és a Vasvárihoz kötődő érzelmi  kapcsást. 
Ennek egyik bizonyítéka,

hogy az elmúlt evekben többször is elnyertük  ’Az év iskolai közössége’ címet.
A  gimnáziumi  képzés célja  mindig is a  személyiség, a tehetség sokoldalú kibontakoztatása,
és az  egyetemi tanulmányokra való felkészítés  volt.  A mi iskolánk ennek a feladatnak  évek
óta magas szinten tesz eleget, felvételi eredményeink és a kompetencia mérés tapasz
tala-
tai  mind azt  mutatják,  hogy diákjaink jóval az országos  átlag  felett teljesítenek.
Ugyan értékrendünkben  hagyománytisztelők  vagyunk,  de igyekszünk időben válaszolni  az
újabb és újabb kihívásokra is. 
Ezért képzési kínálatunk változatos: angol illetve német nyelvi
emelt szintű tagozatok, műszaki illetve természettudományi pályákra orientáló emelt óraszámú
oktatás is megtalálható benne.

A  nyelvi  tagozatos osztályaink tanulói a  4 osztályos  és a  6 osztályos  képzésben  is a
tanulmányaik végére szinte mindannyian nyelvvizsgával rendelkeznek.
Diákjaink kedvet kaphatnak  a  nyelvtanuláshoz,  gyakorolhatják  a  nyelvet,  megismerkedhetnek
más kultúrával,  szokásokkal, azáltal is, hogy szervezünk utakatAngliába, Németországba,
Olaszországba, de az  AFS nemzetközi  diákcserén keresztül a világ számos országába is 
eljuthatnak.

Az  iskolavezetés és  a tantestület  is fontosnak tekinti,  hogy az iskolánkat választó gyerekek
minél hamarabb beilleszkedjenek az iskola közösségébe. Ezért gólyatábort szervezünk, és a
végzős osztályok tanulói patronálják a „szivarokat”.

Igyekszünk mintát adni a szabadidő értékes, hasznos eltöltésére is.  Évente több alkalom-
mal szervezünk székesfehérvári, budapesti színházlátogatásokat, múzeum -,mozi - és képtár-
látogatást.Az elméletben megtanult ismereteket szeretnénk az élethez közelíteni, ezért visszük
diákjainkat  csillagvizsgálóba,  planetáriumba, atomerőműbe  és  az igen  népszerű gánti
terepgyakorlat
ra.

Művészi hajlamú diákjaink -  akik megannyi országos elismerést és dicsőséget szereztek
iskolánknak,    -  minden  évben bemutathatják  tudásukat  a szülőknek  és  a  nyilvánosságnak  a
VasvárisMűvészeti Bemutatón.

A  diákok szervezik  az év számukra  talán legkedvesebb rendezvénysorozatát,  a   Vasváris
Hetet és Bál
t, ahol mindenki megtalálja a magának legmegfelelőbb időtöltést.

Mindannyian valljuk az ép testben ép lélek elvét, ezért mindent megteszünk azért,  hogy diák-
jainkat egészséges életmódra, sportolásra szoktassuk, a délutáni tömegsport szakköreinkben
mozoghatnak,   nyáron  a  vándortáborunkban  túrázhatnak,   s  minden  évben   sítábort  is
szervezünk.

Rendezvényeinket  támogatja  a

 Vasvári  Természetismereti  Turisztikai  és  Sportegyesület(www.vttkse.hu/), 
valamint a
Vasváris Alapítvány.

Úgy gondoljuk,  hogy ma  is érdemes  a Vasváriba járni,  hiszen az  itt végzettek közül sokan
tanárként tértek vissza, még többen pedig ide íratják gyermekeiket, unokáikat, mert számukra
ez az iskola volt az igazi „alma máter”.

 

 

A linkre kattintva egy kollégánk által készített diás bemutatót tekinthet meg: 

Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium bemutatása 

Diákok bemutatója: Vasvári bemutatása


fel

 


 

Képek az iskola életéből

IMG_0048.jpg

Névnap

Ma 2018. október 17., szerda, Hedvig napja van. Holnap Lukács napja lesz.

Ki olvas minket

Oldalainkat 110 vendég böngészi

Határtalanul

A projekt az Európai Unió Szociális Alapjának támogatásával valósult meg.

TÁMOP-3.1.5.-09/A/2-2010-0491

Ide kattintva tekinthetők meg a projekttel kapcsolatos információk.

NEMZETI FEJLESZTÉSI ÜGYNÖKSÉG

ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft.



Friss hírek

Népszerű