forex trading logo

Segítség a Vasvárinak

Az iskolánkat adományokkal vagy az adó 1 %-ának felajánlásával a következő szervezeten keresztül is támogathatja:

Vasvári Természetismereti Turisztikai Kulturális és Sportegyesület (VTTKSE)

adószám: 18499285-1-07

számlaszám: 10918001-00000033-07250008

 

 Oklevél 2012

Oklevél 2011

Oklevél 2010

Címlap Diákélet Hagyományaink >>
TÁBOROK

 

Vándortábor

Gólyatábor

Sítábor

 

Vándortábor

 

1991 óta működő nyári túra, melynek során jelenlegi és öregdiákok tanáraikkal bejárták már Magyarországot, de túráztak Ausztriában, Erdélyben, a lengyel és szlovák Tátrában és a „Szlovák Turistaparadicsomban”. Legtöbbször Horváth József igazgató úr és Szabó Endre tanár úr volt a csoportok vezetője.

A tábor: nemcsak egy, a diákéletet színesítő nyári program, hanem a cél egy életforma megszerettetése.

Horváth igazgató úr mondta a táborról:

A táborokban lehetőség van olyan rejtett titkok felfedezésére, amelyek utazgatva, kirándulgatva talán elkerülik a figyelmünket. Olyan tájakat jártunk, járunk be, amelyekről a földrajz- vagy a történelemkönyvekben olvashattunk, de itt meg tudjuk adni a tapasztalást…, és ez az, ami élménnyé teszi a tanultakat! Ez alatt a pár nap alatt megismerhetjük kicsit az ottani emberek életét, beleláthatunk a mindennapjaikba, és olyan értékekkel találkozhatunk, amely mellett a hétköznapokon úgy elmegyünk, hogy észre sem vesszük!

Mindenkinek előnyére válik, ha le tudja győzni a pillanatnyi gyengeségét, ez segíteni fogja a későbbiekben is az akadályok leküzdésében. A táborban mindenki megtanulja, hogy figyelni, segíteni, alkalmazkodni kell, ha egy csapathoz tartozunk.

Képek a táborokról a következő linken találhatók: www.vttkse.hu

alt

 

 

Gólyatábor

 

Két napos táborozás Kőröshegyen, az újonnan felvett tanulók részére. Melynek célját a hívogató levélben fogalmaztuk meg diákjainknak:

 

„Azért, hogy ne szorongjál az első napon az iskolában,

Azért, hogy ne csak csupa ismeretlen arc vegyen majd körül,

Azért, hogy megismerkedjél az iskolai szokásokkal,

Azért, hogy tudd, mi vár majd rád,

Azért, hogy megismerd a patronáló osztályod diákjait,

Azért, hogy az „ofő” se legyen idegen, és

Azért, hogy jól érezd magad”

alt

 

Sítábor

 

1988 óta minden év februárjában sítábort szervezünk tanulóinknak, kezdő és haladó sízőknek egyaránt. Az évek során sok kezdő sízőt megtanítottunk az alapokra, sikerült megszerettetni ezt a szép téli sportágat  Ausztria, Szlovákia vagy Olaszország a tábor helyszíne.
Kísérőtanárok Majorné Szloboda Mária és Szabó Endre.

alt